Profesyonel Cilt Bakımı

İzmir Profesyonel Cilt Bakımı

Cildimiz dış dünyaya karşı korunma kalkanı olmasının yanı sıra, kendini sürekli yenileyen en büyük  organımızdır. Cildimizin pürüzsüz, canlı, parlak olması sağlık ve güzellik göstergesidir. Uygun şekilde temizlenen ve nemlendirilen cilt, kendini daha iyi tamir eder ve yeniler. Bu nedenle cildimizin temel bakımını ihmal etmemeliyiz. Cilt tipi belirlenerek,  peryodik aralıklarla yapılan cilt bakımı cilt sağlığı ve güzelliğimizi korumaya yardımcı olur. Problemsiz ciltlerde koruma amaçlı cilt bakımları yapılabilir. Buna karşılık cildimizde pütürlenmeler ya da siyah noktalar görmeye başladıysak, yağlanmamız arttıysa, sivilceler çıkıyorsa, lekeler oluşmaya başladıysa, eski parlaklığını ve canlılığını kaybettiyse, kırışıklıklar belirginleşmeye başladı ise bir Dermatoloji uzmanına baş vurmalı ve uygun bakım proğramları konusunda bilgi almalıyız.

Profesyonel cilt bakımı uygulamalarında amaç, cildi ölü hücrelerden, gözenekleri tıkayan sebum ve kirden arındırmak, nemlendirmek ve bakımını sağlamaktır. Uygun şekilde temizlenen ve nemlendirilen, toksinlerden arındırılan cilt  nefes alır, canlanır, yenilenir. Ayrıca son dönemde geliştirilen Aquapeel gibi cilt bakım sistemleri oldukça etkin derinlemesine temizlik ve masaj uygulaması sağlayabilmektedir. Profesyonel ürünler ve cihazlar eşliğinde yapılan bu  cilt bakım proğramları yaklaşık 1-1,5  saat sürer. Gelişmiş cihazlar ve ürünler yardımı ile bu süre 30-40 dakikaya da indirilebilir.  Cilt bakımında kullanılan ürünler kişinin cilt tipine göre belirlenir. Örneğin akneli ve yağlı ciltler için farklı özellikte, su bazlı ürünler tercih edilirken, kuru ciltlerde daha yoğun ürünler ve serumlar kullanılabilir. Kullanılan ürünlerin profesyonel ürünler olması ve uygulayıcının bu konuda tecrübeli olması önemlidir.

Dermokozmetik profesyonel ürünler ile yapılan cilt bakımı çeşitli şekilde tanımlanabilir.

 • Akneli cilt bakımı
 • Yağlı cilt bakımı
 • Normal cilt bakımı
 • Hassas cilt bakımı
 • Kuru cilt bakımı
 • Sarkma ve kırışıklıklara karşı cilt bakım
 • Lekeli cilde uygun cilt bakımı
 • Cilt dengeleyici cilt bakımı vs.

Yapılacak bakım cilt tipine göre tanımlandıktan sonra uygulanacak ürün grubu ona göre belirlenir. Her ürünün ayrı bir uygulama tekniği ve sırası olup, bu düzen uygulayıcı tarafından hassasiyetle takip edilir. Ayrıca bakım sırasında ürünler cilde uygulandıkça çeşitli masaj teknikleri ile de kan ve lenf dolaşımı hızlandırılır. Ölü hücrelerden ve sebumdan arındırılan, dolaşımı hızlanan cildin oksijenlenmesi ve beslenmesi artar.

Cilt bakımı yapılacak kişinin yaşı da uygun bakımı seçmede önemlidir. Genç problemsiz ciltlerde daha yumuşak bakımlar tercih edilirken,  25 yaş sonrası problemsiz ciltlerde temel bakım ayda bir kez yapılabilir. Ancak 40 yaş ve üzeri kişilerde ciltte  kollojen ve elastin miktarı azalmaya, cilt elastikiyetini kaybetmeye, sarkmaya, kırışıklık oluşturmaya başlamıştır. Bu yaş gurubunda yaşlanma karşıtı daha yoğun bakımlar yapmak  gerekebilir.

Düzenli yapılan bakımlar ile cilt daha nemli, parlak, canlı görünecektir. Belli peryodlarla yapılan cilt bakımları, yaşlanma etkilerini azaltmaya, henüz sorun oluşmadan cildinizin gençliğini ve güzelliğini koruyamaya, tıbbi müdahale ihtiyacını azaltmaya yardımcı olur. İzmir’de iyi bir bakım merkezi arıyorsanız mutlaka uygulamalarımızı ve magicice güzellik merkezimizi ziyaret etmenizi öneriyoruz.

 

CİLT BAKIMI FİYATLARIMIZ

 • Bıyık
 • Çene
 • Favori
 • Ense
 • Çene + Bıyık
 • Full Cilt Bakımı – 12 Aşamalı
 • Yoğun Cilt Bakımı – 6 Seans

Kliniğimizde Profesyonel Cilt Bakımı Hizmetlerimiz

Cildimiz 3-4 hafta süreyle  kendini yeniler. Ölü hücreler cilt yüzeyine itilerek ciltte kalın, mat bir tabaka oluşturduğu gibi siyah nokta (komedon) sivilce ve akne (lezyonlu sivilce) oluşumuna da neden olur. Bu yüzden her cildin ortalama ayda bir defa klinik cilt bakımına ihtiyacı vardır. Klinik cilt bakımında bu ölü hücreler ve cildin aşırı yağ salgısından oluşan artıkları ciltten uzaklaştırılarak cildin derinlemesine temizlenmesi sağlanır.

Cilt yapısına uygun ürünlerle cildin yağ ve nem oranı dengelenir. Cildiniz temiz ve sağlıklı bir görünüme kavuşur. Derinlemesine temizleme, besleyici, nemlendirici yağ ifrazatını önleyici ve hassasiyet giderici spesifik maskeleri ve serumlarla kombine edilerek daha dinlenmiş ve huzurlu bir cildiniz olacaktır. Cildimiz UV ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres, yanlış beslenme gibi nedenlerle sağlığını kaybeder.

Cildimizin sağlığı ve güzel görünmesi için, temizlik ve bakımına özen göstermek gerekir. Yaşla birlikte oluşacak kırışıklık ve yıpranmalar cilt bakımı ile önlenebilir. 20 yaşından sonra cildinde hiçbir problem olmayanların dahi, ayda bir kez cilt bakımı yaptırması önerilir. Sivilce tedavisi, hücre onarımı, nem oranının düzenlenmesi, ince çizgilerin azaltılması içinde cilt bakımı uygulanmaktadır.

Cildimiz özene ve bakıma muhtaçtır. Çünkü gerek hormon etkisi ile gerek dış faktörlerin neden olduğu birçok olumsuz etki cildin nefes alamamasına ve ölü derilerin birikerek kararmasına ve hatta siyah nokta gözeneklerinin dolmasına ve büyümesine neden olmaktadır. Yüz ve cilt bu duruma geldiğinde hala gereken özen gösterilmiyorsa o zaman tende çabuk yaşlanma, kararma, tabakalaşma ve gerçekten diğer kişileri de rahatsız edebilecek kötü görünüm oluşmuş olur. Profesyonel cilt bakımı nasıl yapılır? Diye artık düşünmeyin kendinizi profesyonel kişilere emanet edebilirsiniz.

Hizmetimizde Neler var?

Bakımda kişinin cilt analizinin ardından varsa makyajın temizlenmesi veya cilde ön temizlik ile başlanır. Cildin tipine ve durumuna göre seçilen peelig ile ölü tabakalarının soyulması, su ve ozon buharı uygulaması, komedonların (siyah ve beyaz noktalar) temizlenmesi, cildin ihtiyaç duyduğu besleyicilerin (serumlar- ampuller) cilde masaj yardımı ile kazandırılması ardından cildin durumuna uygun maske seçimi ve uygulaması ile devam eder. Maske temizliğinin ardından ihtiyaca göre belirlenen göz kremi, nemlendirici ve güneş kremi ile bakım sonlandırılır.

Kaç Tip Cilt Vardır?

5 tip cilt vardır. Bunlara kısaca bakacak olursak;

Normal cilt; bu tip ciltte gözenekler kapalı, parlak ve pürüssüzdür, cilt problemi olmayan cilttir. Çok özel bir bakıma gerek yoktur.

Karma cilt; bu ciltte yüzün T bölgesi yağlı, diğer bölgeler ise ağırlıklı olarak kurudur. Yağlı bölgelerde komedonlar ve açık gözenekler bulunurken, kuru bölgelerde gözenekler kapalıdır.

Kuru cilt; bu cilt ince, mat, pul pul dökülmeye eğilimlidir. Gözenekler ufak ve çoğunlukla kapalıdır. Cildin yapısı daha ince ve gergin olduğu için çabuk kırışmaya eğilimlidir.

Yağlı cilt; bu tip ciltte yağ gözenekleri açık, komedonların ve yer yer sivilcelerin olduğu, yağ salgısı fazla olduğu için aşırı parlayan görüntü vardır.

Olgun cilt; Yaş ilerledikçe hücre yenilenmesinin yavaşlaması ile ortaya çıkan cilt tipidir. Hücrelerin dökülmeside yavaşladığı için cilt normalden daha kalın ve kaba gözlenir. Ayrıca yağ salgısı da yavaşladığı için ciltte derin kırışıklıklar ortaya çıkabilmektedir.

Cilt Bakımı Ne Sıklıkta Yapılmalıdır?

Cilt bakımı kişinin evde kendisinin yapacağı günlük ve haftalık bakımla başlar, sonrasında cildin sağlık, güzellik ve gençliğinin devamının sağlanması amacı ile aletli profesyonel cilt bakımı ile devam eder. Aylık ve yıllık profesyonel bakımda amaçlanan cildin daha alt katmanlarına bakım ürünlerinin ulaştırılarak cildin ihtiyaçlarını gidermek ve böylece cildin gençliğinin ve tazeliğinin devamlılığını sağlamaktır. Bu bakım ne yazık ki evde kullandığımız ürünler ile olamamaktadır. Bu nedenle hepimiz hangi yaşta ve hangi cilt tipinde olursak olalım profesyonel bakıma ihtiyaç duymaktayız. Ayrıca yıllık özel bakımlar da yapılmaktadır.

Aylık ve Yıllık Profesyonel Cilt Bakımının Amacı Nedir?

Cildin doğal su ve yağ dengesini korumak; böylece ciltte sivilcelenme, kuruma, kırışmanın önüne geçmek, gözeneklerin tıkanmasının önlenmesi ile ciltten toksinlerin atılımının devamının sağlanması.

Ciltteki ölü hücrelerin soyulması ile canlı yeni taze cildin açığa çıkmasının sağlanması, cildin hücre yenilenme dengesinin sağlanması.

Yıpranmış olan cildin ihtiyaç duyduğu oksijen, kollajenin dışarıdan temini, dolaşımın arttırılması

Ciltte gençlik ve güzelliğin devamının sağlanması sayesinde kişinin kendisini daha iyi ve zinde hissetmesinin sağlanması.

Cilt Bakımında Neler Yapılmaktadır?

Bakımda kişinin cilt analizinin ardından makyajı temizlenmesiyle bakıma başlanır. Cildin peeligler ile ölü tabakalarının soyulması, komedonların temizlenmesi, cildin ihtiyaç duyduğu besleyicilerin cilde kazandırılmasının ardından cilt bakımına hastanın ihtiyacına göre devam edilir.

Peeling ve Mezolift uygulamaları; Kimyasal peeling tedavileri cildin üst tabakasını nazikçe soyarak, cildin tazelenmesini sağlar, cilde daha parlak, daha canlı bir görünüm verir, gözeneklerin küçülmesini, ince çizgilerin ve kırışıklıkların ve pigmentasyon lekelerinin hafiflemesini sağlar. Gençlik yıllarında cildin kendini yenileme süreci daha etkin bir şekilde çalışır. Ancak yıllarla birlikte bu döngü yavaşlar cilt yüzeyinde ölü deri hücreleri birikmeye başlar. Donuk, mat bir görünüm alan cilde gençliğin ışıtışını vermekte en etkili işlemlerden biri olan peeling tedavileri aynı zamanda akne ve sivilce problemini kontrol altına almakta da başarılıdır. Hafif kimyasal peeling tedavilerin hemen sonrasında sosyal yaşamınıza geri dönebilirsiniz. Ancak daha derin peeling tedavileri sizi bir süre sosyal hayatınızdan uzaklaştıracak işlemlerdir. İyileşme süreçleri uzun sürse de çizgi ve kırışıklıkların görünümünü hafifletmekte yüzeysel peeling tedavilerine kıyasla daha etkilidirler.

Anti-aging dünyasında uzun zamandır uygulanan mezolift, vitamin, mineral ve amino-asitlerin mikro enjeksiyon yöntemiyle cilde verilmesidir. Tedavinin en önemli artılarından biri formülün hastanın ihtiyaçlarına göre tasarlanabilmesidir. Mesela sorun nemsizlikse formül, su tutma özelliği olan hyalüronik asitle zenginleştirilerek cilde yoğun nem desteği verilebilir. Mezolift, sağlıklı, taze ve parlak bir cilt yaratmada etkili tedavilerden biridir. Peeling ve mezolift işlemleriyle kombine bir tedavi protokolü oluşturarak, ciltte gözle görünür bir lifting etkisi yaratmak, cildi yer çekimine karşı daha dirençli bir hale getirmek mümkündür.

Cilt Bakımınızı Ultra Teknolojik Yeni Aletlerimizle Yapıyoruz

Lazer teknolojileri anti-aging endüstrisinin bize sunduğu en etkili tedavilerdir. Elastikiyet kaybından leke problemine, çizgi ve kırışıklıklara kadar farklı cilt problemleri için geliştirilmiş birçok farklı teknoloji mevcut. En harikası da bu teknolojiler o kadar gelişti ki, iyileşme sürecine gerek duyulmuyor. Yani, işlemden hemen sosyal hayatınıza geri dönebiliyorsunuz. Bu teknolojilerin temel prensibi cilt altındaki kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek, kök hücreleri aktif hale getirmek ve daha genç, sağlıklı bir cilt dokusu yaratmaktır. Unutmayın cilt canlandırmaya yönelik tüm lazer sistemleri cildinizin sadece bugününe değil geleceğine de yapılan önemli bir yatırımdır.

İnternet'e Özel %20 İndirim'i Kaçırmayın!

WhatsApp chat