Lazer Epilasyon (Tüm Bacak- Kol, Genital, Koltuk Altı)

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en sağlıklı ve en hızlı yöntemidir. Lazer epilasyonun temeli cilde uygulanan lazer enerjisinin, tüy köklerine ulaşmasıdır. Kökler bu enerjiyi melanin pigmenti sayesinde emer ve tüy köklerini ısı enerjisiyle yok etme ya da uzama özelliğini kaybetmesine yol açar.

Lazer Epilasyon Fiyatları

 • Komple (Tüm Bacak – Kol, Genital, Koltuk Altı)
 • Tüm Vücut
 • Tüm Bacak
 • Yarım Bacak
 • Tüm Kol
 • Yarım Kol
 • Koltuk Altı
 • Genital
 • Bel
 • Göbek Çizgisi
 • Tüm Göbek
 • Göğüs Ucu + Göğüs Arası
 • Tüm Göğüs
 • Sırt

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Göz ve göz çevresi haricinde tüm dokulardaki tüylere lazer epilasyon uygulayabiliriz. İşlem sırasında gözleri korumak adına özel gözlük kullanılmalı ve lazer epilasyonunun uygulanacağı bölge üzerinden herhangi bir yağ, krem, makyaj olmamalıdır. Uygulama süreleri kullanılan cihazlar ve yapılacak bölgelere göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin ; yüz bölgesine 5-6 dakika , bacak bölgesine ise 1 saatlik bir sürede gerçekleşebilir. Soğutmalı lazer cihazlarında cildin ısınmasına izin verilmediğinden ciltte yanık oluşma olasılığı düşüktür. Uygulama esnasında tolere edilebilir hafif bir acı hissedilebilir. Lazer epilasyonu sonrasında kısa süreli kızarıklık meydana gelebilir bu durum geçicidir.

Kıl oluşumu tamamlanmış ve uygulamaya engel teşkil edecek herhangi bir sağlık problemi olmayan herkes lazer epilasyon yaptırabilir. Beyaz renkli kıllar renk pigmenti içermediğinden lazer epilasyondan etkilenmeyecektir.

Lazer Epilasyon Hizmetimiz Neleri Kapsıyor?

Kol Bölgesi Lazer Epilasyon Uygulaması

Vücutta uygulanacak bölgeye ve cinsiyete göre lazer epilsayon uygulması:

Kadınlarda:

Kol ve ellerin üzerinde bulunan koyu ve kalın kıllar kadınlarda çok yaygın değildir. Fakat mevcut olduğu durumlarda, hoş olmayan bir görüntü oluşabilir. Lazer epilasyon uygulaması ile bu kılların sayısı ve kalınlıkları etkili bir şekilde azaltılabilir.

Önkol ve parmakların üzeri en yaygın lazer epilasyon bölgeleridir. Ön kol bölgesinin tedavisi sırasında, bu bölge güneşe çok sık maruz kaldığı ve fark etmeksizin bronzlaşabildiği için çok dikkatli olunmalıdır.

Erkeklerde:

Kol bölgesinde erkekler tarafından lazer epilasyon yapılması talep edilen bölge üst kol ve omuz bölgesidir. Bu işlem genelde kombinasyon halinde yapılmaktadır. Genellikle, erkekler üst kol bölgesinde T-shirt çizgisinde lazer epilasyon yaptırmayı tercih etmektedirler.

Alt kol ve üst kol bölgesinde uygulanacak olan tedavilerde, en iyi sonucu elde etmek için, tedavi yapılan ve yapılan alanların arasında keskin bir çizgi olmaması sebebiyle dikkatli uygulama yapılmalıdır.

Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon Uygulaması

Kadınlarda:

Ergenlik döneminde, kadın ve erkek hormonları bir karışımını olan yumurta üretimine cevaben kasık bölgesinde kılların gelişmesi normal bir prosestir. Batı kültüründe, 20.yüzyılda başlayan kısa mayo ve bikini giyme trendi ile kısa iç çamaşırları görünmeyen bazı vücut bölgelerini gözler önüne serdi. Bu süreç, bikini bölgesi lazer epilasyon uygulamalarının yapılmaya başlanması konusunda büyük bir etken olmuştur. ABD’de yapılan araştırmalar gösteriyor ki, kadınların %50’si bikini bölgesindeki istenmeyen kıllardan kurtulmak istemektedir. Bikini bilgesi, bikininin ya da iç çamaşırlarının kenar kısımları anlamına gelmektedir. Bu bölgeye uygulanan lazer epilasyon işlemi, bikini çizgisinde bulunan ergenlik tüylerinin alınması demektir.

Günümüzde, bikini bölgesi haricinde kasık bölgesine lazer epilasyon uygulanması da yaygınlaşmaktadır. Kasık bölgesinde bulunan tüm kılların alınması işlemine Full Brazilian adı verilmektedir. Bu işlemi, estetik ve cinsel sebeplerden dolayı genç kadınlar arasında oldukça popülerdir. Bu uygulamanın da çeşitleri bulunmaktadır. Brazilian Stripe; bir şerit halinde belirli miktar kılın bırakıldığı uygulamadır. Brazilian Triangle; üçgen biçimli belirli miktar kılın bırakıldığı uygulamadır. Brazilian lazer epilasyon uygulaması oldukça güvenli bir uygulamadır ve kadın pratisyenlerimiz tarafından uygulanmaktadır. Genital bölgede bulunan tüm kıllar bu işlem sayesinde yok edilebilir.

Uzun dönemde elde edilen sonuçlar bakımından incelendiğinde, en başarılı bölge Bikini bölgesidir. Medikal lazerler ile tedavi gören hastalarımızın çoğunda yaklaşık 5-6 seans tedavi ile kılların %80-90 oranında azaldığı gözlemlenmektedir. Ağdanın aksine, lazer epilasyon işleminden sonra tekrar kıl çıkması oldukça nadir görülen bir durumdur. Genellikle daha ilk seans uygulamadan sonra, tıraş ve ağda yapmaya gerek kalmaz. Her tedaviden sonra, kılların sayısı ve kalınlığında azalma gözlemlenecektir. Eğer herhangi bir iyileşme görülmüyor ise, tedavi ayarları gözden geçirilmelidir. Bikini bölgesi lazer uygulaması genellikle 6-8 haftalık aralıklarla yapılmaktadır.

Eğer hasta hamile ise, lazer bölgesi epilasyonu uygulanmaz. Doğmamış bir bebek için lazer radyasyonu ile ilgili bir sorun yoktur çünkü lazer yoğun ve parlak bir ışıktır. Teorik olarak, bebeğin görüşünün etkilenme riski bulunmaktadır. Tamamen güvenli bir tedavi sunabilmek için, bikini bölgesi lazeri yaptırmak için doğum sonrasını beklemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Vücut Bölgesi Lazer Epilasyon Uygulaması

Kadınlarda:

Kadınlarda, göbek kısmından başlayarak bikini bölgesine doğru uzanan ve rahatsız edici bir görünüme sebep olan kıllanmalara görülebilir. Bu durum “snail trail” (salyangoz izi) olarak adlandırılır. Bu bölge genellikle bikini bölgesi lazer uygulamaso sırasında tedavi edilir fakat lokalize bölge uygulamaları dahilinde de epilasyon uygulanabilir.

Göğüs kısmında bulunan kıllar genellikle kadınlar için rahatsız edicidir. Bu kıl yapısı Maskülen karakteristik özelliği olarak adlandırılmaktadır. Özellikle göğüs ucunda bulunan kıllar genellikle konuşulan bir sorun değildir fakat oldukça yaygın bir durumdur.

Göğüs kafesinde bulunan kıllar lazer epilasyon uygulaması ile başarılı bir şekilde yok edilmektedir. Göğüs kafesi ve Üst sırt bölgesindeki kıllanmalar ile ense bölgesindeki kıllanmalar Hirsutizm sorunu kaynaklı olabilir.

Erkeklerde:

Vücut kılları, özellikle erkelerde sırt bölgesi, günümüz Batı toplumunda ilkel görünümlü ve düzensiz olmanın bir işareti olarak algılanmaktadır. Bu sebeple, erkeklerin sırt bölgelerine lazer epilasyon tedavisi yaptırmaları oldukça yaygınlaşmış bir durumdur.

Zamanla erkeklerde göğüs kılları algısında bir kayma olmuştur. Kıllı göğüs erkekliğin bir göstergesi olarak görülürken, anketler artık kadınların daha çok az kılı olan ve “ipeksi ve pürüzsüz” bir görünümü tercih ettiklerini göstermektedir.

az saçlı ve ‘ipeksi ve pürüzsüz’ bakmak için erkek sandıklar tercih bulabilirsiniz. Göğüs bölgesi, sırt bölgesine yapılan lazer epilasyondan daha başarılı sonuçlar vermektedir.  Göğüs bölgesinde bulunan kılların daha yüzeysel olmasına kaynaklanan bir durum olabilir. Yüzeye yakın olan kıl kökleri lazer ışınından daha kolay etkilenirler. Lazer epilasyon uygulaması ile göğüs kılları azalır ve incelir. Birçok erkek göğüs kıllarının tamamen yok edilmesi yerine bu uygulamayı tercih etmektedir. Erkeklerde kaçla bölgesine tedavi uygulanması çok yaygın değildir. Fakat uygulama yaptıran ve başarılı sonuçların elde edildiği erkek hastalar, Pilonidal kistleri olan kişilerdir. Bu durum, kalça yarığının üst kısmındaki kuyruk sokumu kemiğine yakın bir bölgede meydana gelen kıl dönmesidir. Kalın ve koyu kılları olan genç Kafkas erkeklerinde (15-35 yaş) görülmektedir. Uzun süre oturulan iş gruplarında yer alan kişiler risk altındadır. Pilonidal kistler enfekte olursa, apse ya da sinüs oluşturabilir. Ağrıya sebep olur ve ameliyat gerektirebilir. Pilonidal kistler tekrarlama ihtimali olan oluşumlardır bu sebeple lazer epilasyon uygulaması en başarılı tedavi seçeneğidir.

Yüz Bölgesi Lazer Epilasyon Uygulaması

Kadınlarda:

Kadınların birçoğunda, dudakların üst kısımlarında ve çene bölgesinde ince tüyler bulunmaktadır. Yüz bölgesinde koyu renkli ve kalın tüylerin görülmesi yaygın bir durum değildir. Genellikle bu istenmeyen tüyler oldukça dağınık ya da birkaç küçük alanlarda lokalize halde bulunabilir. Maalesef, bazı kadınlarda bu kıllar çok yaygın ve erkek kıllarına benzer şekillerde olabilmektedir. Hirsutizm olarak adlandırılan bu durum, erkeklik hormonundaki artış (östrojen) ya da hormon seviyelerindeki dengesizliklerden kaynaklanmaktadır. Hormon seviyelerindeki anormal artışın çoğunlukla sebebi Polikistik Over Sendromudur. Yüz bölgesindeki kılların bu artış hormon seviyelerine olan hassasiyeti genetik bir durumdur olabilir ve özellikle Akdeniz ve Ortadoğu’da daha yaygındır.

Yüz bölgesindeki istenmeyen kıllar için, lazer epilasyon en iyi seçimdir. Kılların büyümesi hormonal kaynaklı olduğu için, tedavi boyunca bu hormon dengelerinin kontrol edilmesi son derece önemlidir. Bu sebeple, sadece bir seans lazer epilasyon yeterli olmayabilir. Yüz bölgesine uygulanan lazer epilasyon tedavilerinin seans aralığı, hormonal dengelere bağlı olarak 4-6 haftadır.

Medikal lazerlerle yapılan epilasyon işlemlerinde, tedavi edilecek alanın öncede tıraş edilmesine gerek yoktur. IPL makinelerinin kullanıldığı uygulamalarda, yüz bölgesindeki kıllar tedavinin hemen önesinde tıraşlanır.

Erkeklerde:

Yüz bölgesi epilasyonu erkekler arasında yaygınlaşmış bir uygulamadır. Gözlerin arası, burun ve kulak kılları, yankalrın üst kısımları gibi bölgelerde yapılan lokalize tedaviler popüler uygulamalar arasındadır.

Boynun ön tarafında sakal çizgisi ile göğüs kılları arasında kalan bölgeye uygulanan tedavilerde yaygınlaşmaktadır.

Tüm yüz lazer epilasyon uygulaması erkeklerde bazı durumlarda yapılabilir. Bazı meslek grupları, örneğin itfaiyeciler, sürekli tıraş olmak yerine tüm yüz lazer epilasyonun tercih edebilmektedirler. Sakal tıraşı sonrasında kronik olarak batık problemi yaşayan erkekler (Pseudo Folliculitis Barbae) lazer epilasyonun tercih etmektedirler. Çünkü bu durumdaki kişilerde yara oluşumu görülebilmektedir. Transseksüel olan ya da cinsiyet değiştirme ameliyatı olan kişiler de bu uygulamaları tercih etmektedirler.

Erkek hastalar, gri ya da beyaz olan kıllarda lazer işleminin yeteri kadar etkili olamayacağını kabul etmek durumundadırlar. Lazer epilasyonda, ışın kıl kökünde bulunan pigmentleri hedef alır. Gri kıllarda pigmentler azalmış ve beyaz kıllarda ise hiç kalmamıştır. Zamanlar herkesin kılları beyaza dönüşecektir ve çünkü yaşlanıyoruz. Yaşlandıkça, pigmentler üretme güçlerini kaybederler. Bu durum farklı aşamalarda gerçekleşir. Bazı kıl köklerinde daha hızlı görülürken bazılarında ise bu durum yıllar sürebilir. Grileşme genetik bir durum olabilir. Erkeklerde kılların grileşme zamanı genellikle anne ve babası ile aynı yaşlarda olabilir. Sigara kullanımı, tiroit sorunları, B12 eksikliği, Vitiligo ya da bağışıklık sistemi hastalıkları gibi rahatsızlıklar bu durumu etkileyen faktörlerdir. Genellikle, 30lu yaşların ortalarında başlayan grileşme, Asyalı erkeklerde bu durum 30lu yaşların sonudur. 50li yaşlara gelen kişilerin yaklaşık yarısında grileşme görülmektedir.

Bacak Bölgesi Lazer Epilasyon Uygulaması

Kadınlarda:

Batı kültüründe daha kısa elbiseler ve yüzücü kıyafetlerinin trend olmasıyla birlikte, özellikle bacaklardaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için çeşitli uygulamalar ortaya çıkmıştır. Günümüz modern toplumunda, kadınların istenmeyen tüylerinden kurtulmak istediği en yaygın olan 2 bölge; bacaklar ve kol altı bölgesidir. Bu sebeple, lazer epilasyon uygulaması en çok talep edilen bölgeler de; bacaklar ve kol altıdır. Bacaklara uygulanacak olan lazer epilasyon, koyu renkli ve kalın kıllarda daha etkilidir. Birçok kadın alt bacaklarında yer alan koyu ve kalın kıllardan şikâyetçidir. Diz kapağı ve ayak parmaklarının üst kısımlarında koyu ve kalın kıllar bulunmaktadır.

Üst bacaktaki istemeyen kıllar çeşitli şekillerde olabilir. Bazı kadınlarda uyluk bölümünün iç kısımlarından aşağı doğru koyu bir şerit halinde olabilirken bazılarında ise uyluk bölümünün arka kısmında olabilir. uyluk kısmının dış kısmında yer alan kıllar daha kalın ve koyu renklidir. Bu sayede lazer epilasyon için daha uygundur. Daha ince olan kıllarda lazer işleminden efektif sonuçlar alınamayabileceği konusunda hasta ile detaylı bir şekilde konuşulmalı ve açıklanmalıdır.

Erkeklerde:

Erkek atletlerde lazer epilasyon oldukça yaygındır. Profesyonel futbolcular ve bisikletçilerde yaralanmayı önlemek için ayak bileklerinin sarılması,  yaralanmalar sırasında daha iyi tedavi alma şansı ve düzenli olarak yaptırdıkları masajları kolaylaştırma gibi sebeplerden dolayı lazer epilasyonu tercih etmektedirler. Profesyonel yüzücüler de su yüzeyindeki sürtünmeyi azaltması amacıyla bu uygulamayı tercih etmektedirler. Vücut geliştirme yapan kişiler de kaslarının daha belirgin görünmesi amacıyla lazer epilasyon yaptırmaktadırlar.

Kolaltı veya Koltukaltı Bölgesi Lazer Epilasyon Uygulaması

Kadınlarda:

Ergenlik döneminde, kadınların kol altı bölgesinde kıllanma olması normal bir süreçtir. Tıbbi olarak bu bölge axilla olarak adlandırılır. ABD’de yapılan araştırmalara göre, kadınların büyük bir çoğunluğu kol altı bölgesine lazer epilasyon yaptırmaktadır.  Kol altı lazer epilasyon uygulaması lazer ile yapılan uygulamalar arasında en yaygın olanıdır. Medikal lazerler ile yapılan epilasyon işlemlerinde 5-6 seanslık tedaviler ile %80-90 oranında azalma görülecektir.

Erkeklerde:

Kol altı lazer epilasyonu erkekler arasında çok yaygın bir işlem değildir. Bu uygulamayı talep eden erkek grupları genellikle triatlon sporcusu ya da jimnastikçilerdir.

Lazer epilasyon, vücuttaki istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en etkili yöntemlerinden biri. Bu yüzden de bir çok kişi tarafından tercih ediliyor. Siz de yakın zamanda lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorsanız, lazer epilasyonu yaptırmadan önce bilmenizde fayda olduğunu düşündüğümüz 10 şeye bir göz atın.

Araştırın
Lazer epilasyon için nereye gitmeli? Bunu iyice araştırın. Bazı dermatologlar ve doktorlar lazer epilasyon hizmetleri de sunar. Bunun yanı sıra, bağımsız lazer epilasyon merkezleri de mevcut. Çoğu yer bu konuda ücretsiz danışma hizmeti veriyor. Bu nedenle danışmak için randevu alıp lazer epilasyon yaptıracağınız yeri önceden kendiniz görmeye gidebilirsiniz.

Lazer epilasyonun etkili olabilmesi için uygun koşullara sahip misiniz, öğrenin
Lazer epilasyon, tüm saç ve cilt tiplerinde işe yaramayabilir. Cilt teni açık olup  koyu tüylere sahip olan kişilerde en iyi sonuçlar alınır. Çok ince ve açık renkli tüylerde  ise lazer epilasyon tedavisi oldukça güç yanıt verir. Bu durumu muhakkak lazer epilasyonu yaptıracağınız merkezle görüşün.

Lazer epilasyon yaptırmak istediğiniz alana veya alanlara kadar verin
Bu tercih kesinlikle size kalmış. Neredeyse tüm vücuda epilasyon uygulanabiliyor. Fakat özellikle göz ve kaş bölgeleri için iğneli epilasyon  yaptırmak uygun. Ve yine bu gölgeler için koruyucu gözlük kullanımına dikkat edin.

Fiyatı sizi caydırmasın
Lazer, tıraş ya da ağda gibi diğer tüylerden kurtulma yöntemlerine göre başta daha pahalı görünen bir uygulamadır. Ancak, önümüzdeki yılları düşündüğümüzde, lazer epilasyon kendiniz için ileriye yönelik bir yatarım olacak.

Birkaç fazla seansa ihtiyaç duyulabilir ama daha azına değil
Lazer epilasyonun “kalıcı” olması için, 6-9 seans arasında olması gerekir. Daha az sayıda seansa gidilirse, uzun süreli sonuçların alınması pek mümkün değil.

Antibiyotik kullanmayın
Lazeri epilasyonu yaptırmadan önce antibiyotik kullanılmaz. Cildiniz antibiyotik yüzünden kötü tepkiler verebilir. Randevunuzdan en az iki hafta önce herhangi bir antibiyotik kullanmamaya dikkat edin.

Öncesinde ağda yapmayın, cımbız kullanmayın
Tüylerinizin tam bir büyüme döngüsünden geçmesi için, ilk lazer tedavisinden önce ağda yapmayın.

Randevunuzdan önce tıraş olun
Bunu yapmak oldukça önemli. Tedaviniz olmadan önce tıraş olmanız gerekir. Bu durum lazerin follikülleri görmesine olanak tanır. Ekstra tahrişten kaçınmak için epilasyonun uygulanacağı yerleri bir gün öncesinden tıraş edebilirsiniz.

Lazer epilasyon fazla canınızı acıtmaz, ancak harika da hissettirmez
Tüm lazerler farklıdır ve herkesin farklı seviyelerde ağrı toleransı vardır. Fakat ağda yapıldığı zaman daha çok acı duyulduğu bir gerçek.

Tüylerinizin hemen kaybolmasını beklemeyin
Tedavinizden sonra tüyleriniz 10-14 gün içerisinde düşmeye başlayacaktır. Hepsi tek seferde düşmez.  Bazı bölgelerde tüyler yok olurken bazı bölgelerdeki tüyler daha geç bir sürede yok olabilir.

Leke problemini doğru bir cilt bakım rutini ile önleyebilir, leke tedavisinde etkinliği kanıtlanmış sistemlerle daha pürüzsüz ve aydınlık bir cilde kavuşabilirsiniz.

LAZERLE LEKE TEDAVİLERİ

Lazerle leke tedavisinde, ya renk pigmentlerine etki eden ya da cildi soyarak yenileyen lazerler kullanılıyor. Birinci grubun etki mekanizması cildin alt katmanlarındaki pigmentlere atış yaparak, bunlara zarar vermek üzere tasarlanmıştır. Çevre dokulara zarar vermedikleri için ciltte herhangi bir hasar yaratmaz, hastayı sosyal yaşamından kopartmadan etki ederler.

ICON LAZER
Icon lazer sisteminin leke tedavisinde ayrıcalıklı bir yere sahip olmasının ardında Skintel Melanin Reader denen bir teknoloji yatıyor. Icon lazere özel olan bu yenilik sayesinde hastanın melanin yoğunluğunu ölçmek mümkün oluyor. Böylece cilde uygulanması gereken enerji seviyesi, hangi noktalara ve derinliğe atış yapılması gerektiği tam olarak belirlenebiliyor. Bunun en önemli avantajı da leke tedavisinin yan etkilerinin tamamen ortadan kalkması. Yani Icon lazer, hem yeni lekelerin oluşmasına neden olmuyor hem de var olanları silmekte son derece etkili. Lekelerin durumuna göre 3-4 hafta aralıklarla uygulanacak 5-6 seans yeterli oluyor.

CLEARLIFT
Cilt altına foto akustik şoklar göndererek, uygulama yapılan bölgede kontrollü bir ısı hasarı yaratan ClearLift, önemli avantajlara sahip olan teknoloji. Öncelikle, dekolte gibi en hassas bölgelere bile uygulanabilecek kadar nazik ama bir o kadar da etkili bir sistem. İşlemin son derece konforlu olması da bir diğer önemli avantaj. Fazla melanin üreterek leke oluşumuna neden olan hücreleri yok ederek, lekelerle savaşan ClearLift tedavisinden sonuç almak için bir ay arayla uygulanan 5-6 seans öneriliyor.

SCARLET
Leke tedavisinde uygulanan sistemlerden biri de Scarlet’tir. Bu tedaviyi diğer lazer teknolojilerinden ayıran başlıca özellik, cilt altına verilen enerjinin mikro-iğnelerle iletilmesidir. Sistem radyo frekans dalgaları ile etki ederek cildin alt katmanlarına ısı enerjisi gönderir. Lekelerin derinliğine göre cilde yerleştirilen mikro-iğneler, tedaviden optimum etki almayı mümkün kılar. Genelde 3 hafta arayla uygulanan 3-4 seanslık bir tedavi protokolü uygulanır.

BABY FACE BEAUTY
Baby Face Beauty, ciltte ısı kanalları açan lazer teknolojisi ile etkinliği kanıtlanmış anti-aging maddeleri bir arada kullanan yenilikçi bir sistemdir. İşlem sırasında önce lazer kullanılarak ciltte mikro-kanallar yaratılır, ardından da cilt yüzeyine ciltteki probleme yönelik serum uygulanır. Böylece leke tedavisinde etkinliği kanıtlanış C vitamini, resveratrol gibi maddeler cildin alt katmanlarına kadar ulaşmış olur. Bu etkinin üstüne, lazerin tetiklediği cildin kendini onarma mekanizmaları da devreye girerek tedaviden optimum sonuçlar alınmasını sağlar. Lekelerin durumuna göre, 1-2 hafta arayla 3-5 seanslık bir tedavi uygulanır.

İnternet Sitemizden Randevu Alın ve %20 İndirimi Kaçırmayın!

WhatsApp chat