Kalıcı Dudak Makyajı

Son zamanların en popüler estetik uygulamalarından bir tanesi olan kalıcı makyaj uygulamasını yüzünüzde yaptıracağınız üç farklı bölge bulunur. Bu bölgeler kaşlar, gözler ve dudak kontürüdür. Kalıcı dudak makyajını özellikle ince dudaklara sahip olup bundan şikayetçi olan kadınlar, dudak kontürü belli olmayan kadınlar, dudaklarında simetri bozukluğu olan kadınlar ve uçuk yada herhangi bir yara oluşumu nedeniyle dudak kontüründe eksiklik olan kadınlar sıklıkla yaptırırlar ve kalıcı dudak makyajı sayesinde tüm bu şikayetlerinden kurtularak istedikleri şekil ve kalınlıktaki dudaklara sahip olurlar. Bu uygulama ortalama olarak 40-45 dakika bir kadar sürede tamamlanır.

Kalıcı dudak makyajı uygulamasını yapmaya başlamadan önce tıpkı kalıcı kaş makyajı ve kalıcı göz makyajı uygulamasına başlanmadan önce yapıldığı gibi uygulama bölgesine anestezik etkili kremler sürülerek uygulama yapılacak bölgenin uyuşması beklenir. Bu sayede kişi uygulama sırasında çok daha az acı ve ağrı hisseder. Bölge uyuştuktan sonra ilk olarak kişinin yüz hatlarına uygun ve isteği doğrultusunda dudak kontürü çizimi yapılır. Burada amaç dudak şeklini ve dudak kontürünü belirgin hale getirmek ve dudakta bir renk eksikliği varsa bunu gidermektir.

Çizim bittikten sonra kişiye gösterilerek fikri alınır. Kişinin onayı alındıktan sonra ise kalıcı makyaj işlemine geçilir. Kalıcı dudak makyajı uygulaması sırasında en çok dikkat edilmesi gereken nokta kişinin günlük kullanımına uygun ve doğal renklerin tercih edilerek bu renklerle uygulama yapılmasıdır.

Kalıcı dudak kontürü

Kalıcı makyaj uygulamasının göz kenarı ve kaşlar dışında yüzde yapıldığı bir diğer bölge de dudak kontürüdür. Kalıcı dudak makyajı sayesinde dudaklar daha belirgin ve daha dolgun görünür. İleri yaşlardaki kadınlarda oluşan dudak kenarlarındaki kırışıklıklar kalıcı dudak kontürü uygulaması sayesinde kamufle edilir. Bu sayede kadınların daha genç görünmesi de sağlanmış olur.

Dudak kontürü için tercih edilen renk tonu genel olarak kişinin kendi dudak renginin yarım ton koyusudur. Bu renk tonu sayesinde hem dudaklardaki kusurlar giderilir hem de ruj sürülmediği zamanlar bile dudakların daha dolgun görünmesi sağlanır. Üstelik kalıcı dudak kontürü abartılı görüntüden uzaktır, son derece doğal görünür. Varsa dudaklardaki renk boşlukları yada yara izleri de kalıcı dudak makyajı yapılarak giderilir ve dudakların daha güzel görünmesi sağlanır. Kalıcı dudak makyajı sırasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Örneğin üst dudaklara kalıcı dudak makyajı uygulaması yapılırken doğal dudak çizgisinin çok üzerine çıkılmaması gerekir.

Eğer bunun aksi olursa yani doğal dudak çizgisinin çok üzerine kalıcı dudak makyajı yapılırsa kişi sürekli olarak ruj kullanmak zorunda kalır ve rujsuz dışarı çıkamaz. Dudak kontürü uygulamasına başlanmadan önce uygulama sırasında hissedilecek acıyı en aza indirmek için uyuşturucu kremlerden yararlanılır. Bu uyuşturucu krem sayesinde yaklaşık olarak 1 saat boyunca ciltteki duyarlılık azalır. Bu sayede kalıcı makyaj uygulaması çok daha konforlu geçer.

 

Kalıcı makyaj uygulamasının avantajları nelerdir?

Kalıcı makyaj uygulamasının avantajı  bu uygulama sayesinde artık makyajın akması yada makyaj tazelemek gibi bir sorununuzun kalmamasıdır. Peki kalıcı makyaj uygulaması yüzde hangi bölgelere uygulanabilir? Kalıcı makyaj uygulaması kirpiklere uygulanarak kirpiklerin daha yoğun görünmesi sağlanır. Kaşlara yapılan kalıcı makyaj uygulaması sayesinde kaşlara yeniden şekil verilebilir ,asimetrik kaşların simetrik hale getirilmesi sağlanabilir ve dökülmüş yada seyrelmiş kaşların daha gür ve güzel görünmesi sağlanabilir. Dudaklara yapılan kalıcı makyaj uygulaması sayesindeyse asimetrik dudak yapısı simetrik hale getirilebilir, dudakların olduğundan daha dolgun görünmesi sağlanabilir yada dudaklara parlaklık verilebilir.

Kalıcı makyaj uygulamasını yapan kişinin bu konuda uzman olması, yeterli deneyime sahip olması son derece önemlidir. Kalıcı makyaj uygulamasını profesyonel olarak yapmak için kalıcı makyaj kursu na gitmeniz gerekmektedir. Kalıcı makyaj uygulaması kimi merkezlerde permanent make up olarak da adlandırılır. Uygulama sırasında cilt altını renklendirmek için tek kullanımlık, steril ve bu uygulama için özel olan iğnelerden yaralanılır. Kalıcı makyaj uygulaması sırasında kişinin daha rahat olması ve acıyı çok daha az hissetmesi için lokal anestezi etkisi olan krem yada jellerden faydalanılır. Kalıcı makyajda kullanılan renklendirici maddeler boyadır. Fakat bu boyalar bu uygulama için özel olan boyalardır. Pigmentleri daha yoğundur ve kişinin cildine uyum sağlar.

Kalıcı Dudak Makyajı, her ne kadar erkeklere de yapılabilen bir uygulama olsa da genelleme yaparsak kadınların daha çok kalıcı dudak makyajı yaptırdığı bir gerçektir ve adına şiirler yazılan dudaklar erkek gözünden bir kadında ilk dikkat edilen yerlerden en önde gelenlerindendir.

Kalıcı Dudak Makyajı

Dudaklarının renginden ve estetik olarak duruşundan memnun olmayanların kalıcı dudak makyajı ile istediğiniz görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Kalıcı Dudak Makyajı Nedir?

Kalıcı Makyaj Uygulaması Kalıcı dudak makyajı uygulaması ile hiç bir cerrahi operasyona gerek kalmadan küçük , ince ve dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Ayrıca renksiz ve solgun olan dudaklar daha canlı ve renkli gösterebilirsiniz.

Bunların dışında dudakta renk açılması , yara gibi nedenlerden renk kaybolması , günlük ruj kullanımını yerine kalıcı dudak makyajı yaptırarak tüm bunlardan kurtulabilirsiniz.

Peki ince ve renk geçişi yüzünden kendini belli etmeyen sönük kalmış dudaklar nasıl olacakta içlerinde olan cazibeyi dışa vuracaklar?İşte Magicice size bir çözüm daha belirsiz renk geçişleri sorununa kalıcı dudak kontürü uygulaması ile elveda diyebilir ve göz alıcı dudaklara sadece bir seansta sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda ince dudaklarınızı kalınlaştırmanız için de bıçak altına yatıp ameliyat olmanıza veya vücuduzda yabancı maddelerle yaşamanıza gerek yok artık.

Kalıcı Makyaj Kimlere Uygulanır?

Kalıcı makyaj kimlere uygulanır başlığı aslında neden ve neler için uygulanabilir dersek tam yerini bulur desek daha doğru olur.

Kalıcı dudak makyajının diğer adı da dudak kontörü  olarak adlandırılır. İlk olarak kalıcı dudak makyajı yaptırmak isteyen kişi yaptıracağı dudak şeklini belirler. Daha sonra bu şekil çizimler ile ve renk pigmentlerinin belirlenmesi ile başlar.

Daha sonra bir lokal anestezi uygulanır ve dudak uyuşturulur. Ortalama olarak kalıcı dudak makyajı 1 veya 2 saat kadar süren bir işlemle sonlanır.

Kalıcı dudak makyajı ile dudağınızın güzelliğini ortaya çıkaralım.Hayatınızı değiştirmeye dudaklarınızdan başlamanız için Magicice iletişim sayfasındaki bilgiler aracaılığı ile ulaşabilirsiniz.

Kalıcı Dudak Makyajı Kimlere Uygulanamaz?

Kalıcı dudak makyajı uygulaması kimlere uygulanması

  • Psikolojik rahatsızlığı olan kişilere uygulanamaz.
  • 18 yaşının altında olanlara uygulanamaz
  • Pigmentlere karşı alerjisi olanlara uygulanamaz.
  • Dudaklara yara var ise uygulanamaz. Önce tedavisi yapılmalıdır.
  • Dudaklarında kılcal damar çatlaması olanlara yapılamaz.
  • Egzama , siğil , mantar gibi cilt lezyonları olanlara uygulanamaz.

İnternet'e Özel %20 İndirim'i Kaçırmayın!

WhatsApp chat