Eyeliner ve Dipliner Uygulamaları

Kadınların en büyük tutkusu olan makyaj oldukça önemli detayları barındıran ve doğru yapılmaz ise güzel görünmek yerine kötü bir görüntü sergilemektedir. Bu sebeple yapacağınız makyaj her ne olursa olsun doğru yapmalı ve kendinize yakışanı yapmalısınız. Birçok bayan bilir fakat yeni başlayan ve bilmeyenler için söyleyelim makyaj hileleri ile beğenmediğiniz yerleri çokta güzel bir hale getirerek sizde kendinizi daha güzel görebilirsiniz. Her kadın güzeldir ve bütün kadınlar bakımlı olmayı hak eder bu yüzden kadının bakımı için her gün kendine küçükte olsa bir zaman ayırmalı ve bakımını yapmalıdır. Bu yazımızda size eyeliner ve dipliner arasındaki farkı açıklayacağız.

Nasıl sürülür?

Bu iki makyaj malzemesinin jel, keçe gibi farklı çeşitleri vardır. Dipliner ise keskin bir ucu vardır. Makyaj yapmasını yeni öğrenenler için dipliner eyeliner’a göre daha kolaydır. Bu nedenle ilk önce dipliner ile ellerini alıştırabilir daha sonra uygulayabilirler. Bu ikisi arasında dediğimizden de anlaşılacağı gibi pek fark yoktur. Gelin birlikte nasıl sürüldüğüne bakalım:

Nasıl ki her göz yapısı her bayanda farklı ise bu makyaj malzemelerini uygularken de farklı bir şekilde çekmek gerekiyor. Eğer göz yapınızı bilmiyorsanız bu malzemeleri ile bunu rahatlık ile yapabilirsiniz. Bu sayede kötü bir görüntü sergilemek yerine şık bir görüntü sunarak şık olmayı başarabilirsiniz.

Göz şekline göre eyeliner çekme

Göz şekline göre eyeliner ya da dipliner nasıl çekilir; öncelikle büyük gözlü bayanlar için çekmek istiyorlarsa gözleri için en uygun olacak olan şekilde çekmeleridir. Zaten gözleri iri olduğu için daha fazla iri göstermelerine gerek olmamaktadır. Bu sebeple bunları çekerken gözü kapağının bitiş kısmında kuyruk yaparak bitirmeleri olacaktır. Kuyruk ne kadar uzun olur ise göz o kadar büyük görünecektir. Bu sebeple dikkat edine gözlerinizi zaten iri olduğu için ön planda olan gözünüzü bunlarla daha büyük göstermenizin bir anlamı yoktur.

“Orta göz şekli için yanı badem gözlü kadınlar bu makyaj malzemesini kullanırken çok kalın çekmemeye dikkat etmeliler kuyruğunu çok fazla uzatmadan ve göz pınarına çok yaklaşmadan bir eyeliner ya da dipliner çekmeleri onlar için avantaj sağlayacaktır.”

Bir diğeri ise küçük gözlü bayanların en çok tercih etmesi gereken makyaj gereçlerinden biri hiç şüphesiz bu göz makyajı malzemelerinin çekimi olmaktadır. Genellikle küçük gözlü bayanlar gözlerini daha iri göstermenin yollarını aramaktadırlar ve bu arayışı eyeliner ya da dipliner ile tamamlamış bulunuyorlar. Küçük gözlü bayanlar çekerken kuyruk kısmını biraz uzatarak ve biraz orta kalınlıkta çekerek gözlerini olduğundan iri gösterebilirler. Bu sayede hem gözlerini öne çıkarmış olacaklar hem de küçük buldukları gözlerini irileştirerek kendilerini daha mutlu hissedeceklerdir.

Bir cevap yazın

WhatsApp chat